Büyükada Yemekleri

Büyükada Altınordu 12′de Duygularla Tatlar Birleşince

selin kutucular, yemek tarifi, yemek, büyük ada, adalar, buyukada

Selin Kutucular – Büyükada Yemekleri

 

Yemek kitaplarının Oscar’ı sayılan Uluslararası Gourmand Ödülü’nü 65 ülkeden katılan 6 bin kitap arasından En İyi Yerel Mutfak dalında kazanan Selin Kutucular, bu kitabında Selanik’ten Büyükada’ya uzanan damak zevkini sürdürüyor.

Kitabın tüm fotoğrafları Caroline Erel tarafından çekilmiştir. Mutfak dalında kazanan Selin Kutucular, bu kitabında Selanik’ten Büyükada’ya uzanan damak zevkini sürdürüyor. Dedesinin anısını yaşatmak için hazırladığı bu albüm kitapta, çorbalardan zeytinyağlılara, garnitür ve mezelerden yumurta yemeklerine, etler ve deniz ürünlerinden hamur işleri ve makarnalara birçok tarife resimleriyle birlikte yer veriyor. Ayrıca tatlılar ve reçellerin yanı sıra çay saati ile unutulmaz damak zevki bir araya geliyor.

Selin Kutucular, Büyükada’ya özgü birbirinden ilgi çekici yemek tariflerini, adanın kültürel mirasına ilişkin yepyeni bilgilerle ve Dedemin Sofrası alt başlığıyla sunuyor.

 

Also Available In English & German

English ThumbnailGerman_Thumbnail


Büyükada Yemekleri!

Yemek kitaplarının Oscar’ı sayılan Uluslararası Gourmand Ödülü’nü 65 ülkeden katılan 6 bin kitap arasından En İyi Yerel Mutfak dalında kazanan Selin Kutucular, bu kitabında Selanik’ten Büyükada’ya uzanan damak zevkini sürdürüyor

 

4 Responses to Büyükada Yemekleri

 1. Nadya Özmen 19/03/2014 at 20:44 #

  Bu kitap sayesinde sizinle tanismam…en güzel dolmami…en şahane ayva recelimi..Hele hele misafirlerimin en bayıldığı kakaolu kek’imi …dereotlu peynirli kek’imi…bu güzel tatlari tanimam sizin sayenizde…Tanismasak bile her yaz..altinordu 12 önünden geçerken ben…hep içimden selam ederim dedenize…ayaklarini uzatip oturan mini annenize :) her yaz adaya tasidigimi kitaplarimi artik bu yaz imzalatmak umudu ile..teşekkürler selin hanim hayatimiza kattiginiz tatlar ve anilar için :)

 2. MELTEM MORGÜL 10/11/2015 at 19:40 #

  Sevgili Selin Hanım,

  Büyükada Yemekleri kitabınızı aldım ve ağlayarak okudum. Dedenizin artık hayatta olmaması, aile büyüklerimizi teker teker yitiriyor olmak… Bende annemi kaybettim. Yokluğuna hiç alışamadım. ..
  Selanik göçmeni olan annem mükemmel bir ahçıydı.

  Siz yemekleri hazırlarken hep annemin mutfağından bir şeyler buluyorum.
  Anlatımıniz çok naif ve ilgiyle hiç aksatmadan sizi izliyorum. Yemek yapmanızın dışında aile bağlarınız, dostluklarınız beni çok etkiliyor.

  Yüreğinize ve emeğinize sağlık

  Sevgiler

  Meltem Morgül

 3. Meltem Şendinç Togay 01/05/2016 at 15:59 #

  Selin Hanım,
  Büyükada Yemekleri kitabınızı ilk çıktığında aldım ve aile hikayenizi keyifle okudum. Allah sağlıklı bir yaşam versin aile fertlerine aranızdan ayrılanlara ise rahmet dilerim.
  Kitabınız benim için yeni mutfağa giren gençlere verilmek üzere çok güzel bir hediyelik malzeme olmuştu o zamanlar hala da öyle.
  Şimdiler de ise tv de programınızı zevkle takip ediyorum.

  Tebrik ve teşekkürlerimle,
  Meltem

 4. folyo kaplama 09/02/2020 at 21:37 #

  Bu güzel tarifilerini bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

  Saygilar didem

Bir Cevap Yazın