Selin Kutucular 72_2dpi-01

Mutlu fotoğraflarla dolu bir albümün verdiği keyfi bu güne kadar hiç bir film, hiç bir roman ve belki de hiçbir müzik vermedi bana. Hatıralar, gülümseyen yüzler, duyguları yansıtan renklerle sevgi ve mutluluğun bekçisidir albümler. Bugün yeni bir albümün ilk sayfasını hazırlıyorum. Heyecanlıyım.

Sizlerle yüzyüze olmasak da mutfağımdaki emeğe, soframdaki neşeye eşlik edeceğinizi biliyorum. Bazen bir yorgunluk kahvesi içeceğiz beraber, bazen telaştan yemek yemeği bile unutacağız. Ama üretmenin keyfini çıkaracağız.

Annelerimize soracağız, babalarımıza danışacağız, çocuklarımıza aktaracağız. Küreselleşmeye inat bize ait olanı koruyacağız. Aile olmanın ve bir sofrada buluşmanın tadını da hiçbir şeye değişmeyeceğiz. Bu arada kendimize de bakacağız. Dünyayla barışık olacağız. Hayatın tüm detayları hak edecek kadar güzel olduğunu hiçbir zaman unutmayacağız.

Bu albüm hem lezzete hem güzelliklere yolculuğun albümü olsun. Sayfaları keyifle çevirmenizi ve kendinizinmiş gibi sahiplenmenizi dilerim.

 

Selin Kutucular

Büyükada Yemekleri!

Yemek kitaplarının Oscar’ı sayılan Uluslararası Gourmand Ödülü’nü 65 ülkeden katılan 6 bin kitap arasından En İyi Yerel Mutfak dalında kazanan Selin Kutucular, bu kitabında Selanik’ten Büyükada’ya uzanan damak zevkini sürdürüyor