İlk Videomun Hikayesi

Ilk Videomun HikayesiMutfakta üretmek ve sevdiklerimiz için yemek pişirmek pek çoğumuzun tahmin ettiğinden çok daha önemli bir uğraş. Sevgiyle ve özenle hazırlanan her sofra hayata dair güzel bir anı bırakıyor belleklerde. Tam 10 senedir işte tatla duygu arasındaki bu hiç bitmeyen etkileşimi belgelemeye çalışıyorum. Yola çıktığım ilk günden beri yanımda olan sevgili arkadaşım değerli fotoğraf sanatçısı Caroline Erel’le birlikte yakaladığımız her kare beni her defasında çok ama çok mutlu etti. Yıllar içinde bu yaptığımızın bir sözlü tarih aktarımı olduğunu daha net anladım, kadraja giren her detay aslında geçmişle gelecek arasında bir köprüydü.

Websitemin de gönlümden geçen misyonu aynı. Üstelik artık sizlere sadece fotoğrafla değil minik videolarla da ulaşabilirim. Herhangi bir tarif “nasıl gözükür?”ün ötesinde “nasıl yapılır?” da sizlerle paylaşabilirim. Mutfağımdan ve kendi sesimden emeğimi izlemek belki sizlerin de hoşuna gider. Belki yıllar sonra birileri “Aaa o zaman kullanılan kap kacak ne kadar değişikmiş?” diyebilir ya da çocuklarım “Annem de gençmiş bir zamanlar” diye aralarında gülüşebilir.

İşte bu duygularla ilk videomu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu video bir Nişantası alışveriş gününden sonra çekildi. Her daim severek alışveriş yaptığım Ev+’ın mutfak bölümünde bulduğum platin silikon fırın kalıbına bayıldım! Üstelik Bahçıvan peynirleriyle yapmayı planladığım rulo için de biçilmiş kaftandı. Elimde peynirlerim, önümde kalıbım ve yanımda her zamanki gibi sevgili Caroline size şahane bir video hazırladık. Baran ve Yunus’un iki kamerası da mutağa girince şenlikli bir durum oldu doğrusu. Galiba her zaman doğru kameraya bakamadım ama bu ilk videomdan keyif alacağınıza ve benimle beraber mutfağa gireceğinize inanıyorum.

Video: Somonlu Rulo

5 Responses to İlk Videomun Hikayesi

 1. Sebnem 03/04/2014 at 23:50 #

  Selincim,
  Öyle tatlı öyle sade bi anlatım ki,
  Hemencecik ‘yapıversem’ dedirtiyor..!
  Sevgiler,
  Teşekkürler.
  Şebnem Öncel.

  • Selin Kutucular 05/04/2014 at 10:44 #

   Merhaba Şebnem, hakikaten senin dediğin gibi hemencecik yapılıyor zaten!
   Desteğin için ben teşekkür ederim.
   Sevgiler

 2. Esra 16/04/2014 at 23:31 #

  Merhaba, her tarifiniz ayri bir hevesbenim
  İcin ama ozellikle bir tanesini ariyorum ama bulamiyorum. Daha once katildiginiz bir tv programinda zeytinli biberiyeli ekmek yapmistiniz tarifi vermesni mumkun mu? Tasi damagimizda kaldi da ; tesekkur ederim
  Sevgilerle

  • Selin Kutucular 21/04/2014 at 13:30 #

   Merhabalar Esra Hanım;

   Öncelikle güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Eğer facebook sayfamızdan bize mesaj atabilirseniz istediğiniz tarif ile ilgili sizi bilgilendirebilirim. Ayrıca önümüzdeki günlerde Zeytinli Biberiyeli Ekmek tarifimizi sitemize ekleyeceğiz.

   Teşekkürler.

  • Selin Kutucular 21/04/2014 at 13:32 #

   Facebook sayfamıza http://goo.gl/VFWHFr linkinden ulaşabilirsiniz.

   Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın