Çiçek, Mutfak ve Ben…

EV+ çiçek_Blog YaziÇiçek dalında güzel biliyorum ama sofrada da bir başka güzel. Çoğu zaman davetlerimi çiçekler şekillendirir desem yanlış olmaz. Renkleriyle, duruşlarıyla ve mis gibi kokularıyla gerçekten de her biri bir ilham kaynağı.

Detaylarda taze çiçekleri kullanmak belki de bir nevi imzam oldu benim. Sevgili Caroline Erel fotoğrafları çekerken karenin bir köşesinden mutlaka bir dal gözüksün isterim. O da güler bana, “Selin ve çiçekleri” der…

Evime her hafta mesleğini hayranlıkla izlediğim sevgili arkadaşım Eren Tapan’ın “Eren’s flowers with an attidute” ismini verdiği atölyesinden çiçek aranjmanı gelir. Onlara gözüm gibi bakarım. Ve gururla söylüyorum çoğunu 2 haftaya kadar yaşatırım.

Hal böyleyken dayanamam ve önüme çıkan başka çiçekleri de özenle evime taşırım. Değişik sunumlar için gözüm hep küçüklü büyüklü vazolarda ve cam objelerde olur.

Bugün sizinle EV+’dan aldığım iki katlı cam servisleri soframda nasıl kullandığımı paylaşmak istiyorum. Çiçekler ve bezeler camın saflığına çok yakışıyor. Sofra minicik bir detayla ve beyazın zerafetiyle bir anda asil ve göz alıcı olabiliyor.

Eren’s Flowers with an attitude

Ev+

No comments yet.

Bir Cevap Yazın